Apie mus

Vyndarių tradicijos Vilkenių šeimoje siekia jau penkias kartas. Įmonės „Vilkenta“ įkūrėjas Juozas Vilkenis prisimena, jog pats vyną pradėjo gaminti maždaug 1975 metais, iš senelio perėmęs vyno gamybos receptus. Dabar, tęsdamas giminės tradiciją, gamina ne tik baltą pienių vyną, bet ir šešių rūšių uogų raudonąjį vyną, taip pat rožinį vyną su mėta ir juodųjų serbentų raudonąjį vyną, kuris 2015 m. vykusiame vyno čempionate gavo bronzos medalį. Šiandien Vilkenių šeimos vynai didižiuojasi daugybe aukščiausių įvertinimų ir pripažinimų konkursuose.
Vynas įmonėje gaminamas nuo 2013m, o 2014 metais gaminamai produkcijai suteiktas Lietuvos tautinio paveldo sertifikatas.
J. Vilkenio vynas, pagamintas iš Kidulių gamtos dovanų – pienių, uogų, medaus ir žolelių, – tapo traukos centru, padedančiu į šį Lietuvos kampelį privilioti daugiau turistų.
Turistai pas Vilkenius ragauja ir perka krašto tradiciją, istoriją, legendą bei skonių, kvapų, emocijų gamą – ne vien vyną įprastąja prasme.
Vyndarys J. Vilkenis labiausiai vertina jauną vyną – ne senesnį nei 5 metų: „Vynas – gyvas organizmas: gimsta, sensta, miršta – nyksta jame esančios gamtos dovanos. Nenustebkite, jei senas, brandus vynas dvoks tvartu.“

Kai kurie vyndariai tikina niekada nedarysią vyno iš šieno, t. y. pienių. „Jie taip sako, nes nesugeba pagaminti. Reikia gerai gamtą pažinti, kad iš jos dovanų – ir pienių – pagamintum gerą vyną“, – teigia J. Vilkenis. Jo senelis vyndarys buvo auksarankis: viskam rankos ir galva tiko. Toks ir Juozas: padedamas sūnaus Tado, pastatė ir įrengė kavinę-vyninę „Vilkenta“. Joje visa šeima pluša: Juozas su žmona Vida, sūnus Tadas, dukra Kristina.
Pasak J. Vilkenio natūralus vynas Lietuvoje buvo gaminamas jau nuo senų senovės, tačiau 19-ąjame amžiuje, buvo išstumtas masinės gamybos. Kidulietis, kaip ir Lietuvos vyndarių asociacija, siekia grąžinti tą tikro, gero, iš vietinių gėrybių gaminamo vyno tradiciją. „Aš ne verslininkas. Aš – vyndarys! – tvirtina Juozas. Vyndarys į vyną įdeda savo dūšią ir finiše mato ne pinigų maišą, o jį ragaujančiųjų šypsenas. Tikras vyndarys – švarios sąžinės žmogus. Vyną gamina būdamas pakilios nuotaikos.

„Vynas ne geriamas, o ragaujamas. Viena taurė per dieną – ne daugiau. Tokia šio gėrimo dienos norma. Ragauti vyną reiškia mėgautis gamtos dovanomis maloniai bendraujant“, – teigia Kiduliuose, Šakių r., gyvenantis vyndarys Juozas Vilkenis.