MĖSA

Ekspertų teigimu, pagrindinis principas renkantis kompaniją maistui – Vynas ir patiekalas turi būti panašaus intensyvumo ir svorio.
Tai kepsnių mėgėjų vynas, nes alkoholis, taninai yra tai, kuo norisi atsverti dūmu kvepiančią mėsą. Prie svaraus vaisiško raudonojo gerai dera troškiniai, virta mėsa su sūrio, grietinėlės padažais.
Kiaulienos patiekalai dėl švelnaus mėsos skonio tinkami derinti ir su baltuoju, ir su raudonuoju vynu. Atkreipkite dėmesį į paruošimo būdą: krosnelėje arba ant grotelių kepta mėsa verta raudonojo, o keptuvėje kepta ar troškinta kiauliena – baltojo vyno palydos.
Paprastai ant grotelių kepta veršiena geriau dera su vidutinio svarumo stoto raudonuoju vynu. Ąžuolo brandinimas šiam vynui nėra būtinas.
Jautienos pjausnys, dar vadinamas didkepsniu, turi būti užgertas tik tvirto stoto raudonuoju vynu. Būtina parinkti pakankamą gaivinantį pojūtį turinti vyną, nes švelnus vynas būtų užgožtas ryškaus patiekalo skonio. Daug ąžuolo charakterio turintis vynas netiks, jei mėsa smarkiai perkepta.
Žvėrienos valgius tinka derinti su vynu, kuris tinka ir jautienai, bet pasistenkite išsirinkti pakankamai ilgai butelyje brandintą vyną, nes žvėriena dera ne su itin grubiu vynu.

Atminkite: raudonas vynas su tamsia mėsa, baltas – su šviesia.

Dilgėlių
(p.saldus)

Rožinis su mėta
(p.saldus)

Trijų uogų
(p.saldus)

Trijų uogų
(sausas)

Vyšnių
(p.saldus)

Vyšnių
(sausas)

Šešių uogu
(p.saldus)

Šešių uogu
(p.sausas)

Juodųjų serbentų
(p.sausas)

Juodųjų uogų
(sausas)

Ar jau esate sulaukęs 20 metų? Pasirinkite: